Cienījamie spīdolieši un vecāki!

Mūsu rosīgie skolotāji un darbinieki!

Godātie absolventi un jelgavnieki!

Visi mūsu sadarbības partneri!

Soļo divi rūķi. Pirmais iet vieglu soli, ik pa brīdi palēkdamies. Tam galvā jauna, spoža cepure, zem kuras gail divas ugunīgas acis, pūkains kamzolītis, kājās uzauti melni, spīdīgi zābaki, kuri ik pa brīdim iestieg kupenās. Turpretī otrais rāda nopietnu vaigu. No zoda līdz pat vēderam kā putukrējums stiepjas sirma bārda, villaine šur tur ieplīsusi, bet rokā gulst smags vecīša spieķis. Rokrokā iet Vecais gads ar Jauno.

Kur viņi atstāj pēdas, sīksīki ledus kristāliņi iezaigojas, bet zvaigznes sadodas rokās, lai rādītu viņiem ceļu. Te … pēkšņi jaunākais no viņiem kaut ko saklausa tālumā: vai nu tās ir suņu rejas, vai mašīnu troksnis; gatavs jau skriet un lūkot, kad kāja aizmetas aiz apsniguša celma. Kritiens. Blīkšķis. Vai! Gaužas asaras! Vecais gads skaišas: “Redz, kādi tie mūsdienu bērni! Bāž savu degunu, kur nevajag. Un tik neizturīgi. Nu galīgie puņķutapas! Es gan tāds nebiju!” Dzeguze nokūko divpadsmit reizes un tad vēl sparīgi dauza ar knābi kā atgādinādama par kārtējo gadumiju. Par to, ka rūķiem drīz jāšķiras un Jaunajam jākļūst par pasaules bosu.
Rūķi attālinās, it kā slīdēdami pa divvirzienu eskalatoru: viens dodas uz priekšu – ziedošā nākotnē, bet otrs pretim pagātnes aizmirstībai. Jaunā rūķa rokās zaigo maza kristāla lādīte — Vecā gada velte, bet atslēdziņu sargā noslēpumaina feja. Kā to atslēgt? Kurš to spēj? Tas ir pa spēkam arī tev. Ir tikai jāiečukst ausī šie maģiskie vārdi “Es tevi mīlu! Laimīgu Jauno gadu!” saviem mīļajiem, Jaunajā gadā ieejot. Tad rūķis dāvās tev 365 skaistus rītus un zvaigžņu apmirdzētus vakarus, 52 daudzsološas nedēļas, 12 pārvērtību mēnešus un 4 bagātus gadalaikus.
Tu būsi bagāts un apdāvināts. Jo Jaunais gads katram sniedz tikai to labāko: rožainus sapņus un cerības, veiksmīgus karjeras laukus, veselības persikus un draudzības limonādi. Cits jautājums: kā šīs veltes nezaudēt, kā pataupīt nākotnei? Taču šogad es ticu — tu to spēsi! Tu būsi prātīgs un apdomīgs, godīgs un uzticīgs, jo tu esi kļuvis par vēl vienu gadu gudrāks.
Kad Jaunā gada rūķis klauvēs pie tavām namdurvīm, laid to droši iekšā! Nebīsties, ka rūķis vēl tāds Nezinītis un, iespējams, aicinās tevi doties pa līkumainām takām, brikšņiem un ,,amerikāņu kalniņiem”. Saņem rūķi pie rokas un droši dodies Jaunā gadā iekšā!

(Anna Zemblicka)

 

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Pievienot komentāru

Tev jāielogojas, lai pievienotu komentāru.