Zinību dienas apsveikums

Atkal 1. septembris – Zinību diena! Tās ir arī pārdomas  pirms jauna darba cēliena;  tas ir atkal jauns sākums un jaunas apņemšanās jums, mums, mūsu kopējiem bērniem: patstāvīgam un gudram jaunietim!  Un tomēr – šis bērns  vēl joprojām tikai top par personību.

Viņš  ir  maza PUĶE.  Nu gluži kā īsts zieds, kurš no maza, zaļa pumpuriņa izaug  par skaistu, lielu, plaukstošu ziedu. Viņš, tāpat kā  zieds, ir skaistāks par otru. Kā nav neglītu ziedu, tā – līdzīgu  bērnu.  Ar katru skolas gadu  šis  bērns aug  lielāks, kļūst skaistāks un apliecinājis sevi ar darbiem, prasmēm un iemaņām, gūstot personiski un profesionāli nozīmīgas atzinības un atziņas. Tā viņš pamazām būvē savu māju – zināšanu, attiecību, sociālo prasmju…

Personības mājā nenovērtējamas  ir gan zināšanas, gan prasmes – atslēgas, kas atver arvien jaunas durvis. Zināšanas ir bagātība, kuru krāšana ir labākais no investīciju veidiem.  Zināšanas ir bagāža un māja, kas nesami līdzi, lai izmantotu. Bet par māju tomēr ir regulāri jārūpējas – tā ir jākopj, jāiztīra, jāsakārto, šad un tad jāuztaisa arī  ģenerālā tīrīšana. Zieds un bērns ir neatdalāmi.  Abiem ir vienādas īpašības. Trausli un neaizsargāti. Par abiem jārūpējas –  tie jākopj, jāaprauga, jāsamīļo  un tos nekādā ziņā nevar  atstāt novārtā.

Mīlestība ir visa sākums un beigas; kaut kā beigas un cita sākums. Tā piedzima reizē ar dzīvību un dzīvos ilgāk par sauli. Tā piedzīvos, izdzīvos, pārdzīvos laimes un nelaimes asaras, tā saglabās un ierāmēs prieku pie sienas un katrā sirdī, kas uzdrīkstēsies mīlestību pieņemt par savu draugu un sabiedroto, bet reizēm par ienaidnieku.
Nē, mīlestība neprasīs rakstisku apliecinājumu. Tā neprasīs solījumus, bet prasīs tos pildīt. Tā neprasīs ticību, bet ticēs pati. Tā neprasīs domāt, jo nedomās pati. Tā nebūs viņa pati. Mīlestība tikai mainīs cilvēku, jo mīlestība ceļ spārnos un liek justies tik labi, ka labāk vairs nevar. Mīlestībai vienalga, vai cilvēks bagāts, vai ne, vai saķemmēti mati, vai arī tie ir vienās pinkās. Mīlestība cilvēku pieņem tādu, kāds viņš ir. Mīlestība dara laimīgu. Bieži.

Mīļie vecāki!

Mīlam, starojam un priecājamies par katru mirkli kopā ar savu jaunieti!

 

Mīļie spīdolieši!

Lai jums spēks un izturība, lai vienmēr ir pacietība un padoms!

Lai mums kopā izdodas iecerētais!

Veiksmīgu 2023./2024.mācību gadu!

Un sirsnīgi   sveicieni   Zinību   dienā!

 

Spīdolas saime

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Pievienot komentāru

Tev jāielogojas, lai pievienotu komentāru.