ATRUNAS VAI 100 % PANĀKUMI? KAS IR SVARĪGĀKAIS, LAI ĪSTENOTU SAVUS SAPŅUS?

Atbildes 2023. gada 10. februārī Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzijas Projekta dalībniekiem palīdzēja rast Inga Bite – personības izaugsmes trenere un pārmaiņu speciāliste.

Tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar vienkāršām, bet ļoti pamatīgām lietām, kā saka Inga, ka mums katram ir viena planēta Zeme, mēs visi kaut ko darām – strādājam, mums visiem ir 24 h diennaktī, tikai VISatšķirīgākais esam mēs katrs viens, – unikāls, neatkārtojams un ģeniāls, tikai atrast to ģēniju sevī nevar “kopējot” otru, paklausot otram, vai sakot priekšā otram. It kā vienkāršas lietas, bet izrādās, ka ne tikai jauniešiem, arī pieaugušajiem brīžiem šķiet, ka mēs par otru zinām vairāk kā par sevi,  mums šķiet, ka mans padoms – ideja spēs kādam vairāk ko dot vai palīdzēs ko sasniegt. Nodarbības beigās, saka Inga, nostiprināju tikai atklāsmi, ka sakot kādam priekšā, lieku reizi pamācot vai izdarot kāda vietā, piemānam gan sevi, gan to otru. Otram nedodam iespēju pašam “vārīties, burbuļot, kamēr zupa gatava”, savukārt, sevi apzogam ar to, ka to laiku, kamēr domājām otra vietā, neatgūstami pazaudējam sev. Atrunas vai nevēlēšanās pašam pieņemt sev svarīgos lēmumus vēl vairāk aizved mūs prom no sava KODOLA – NO SAVA OZOLA, kurā būtu jāsāk rausties un augt, un zaļot, kuplot un priecēt sevi un citus. Tāpēc jau aklais aklajam nevar ceļu rādīt, tad abi divi bedrē iekritīs.

Vēl lieli klupšanas akmeņi ir – Nepacietība un Nespēja Ieklausīties. Gaidīt vispār vairs nav modē. Un tas mūs maldina un lēnām pazudina. Klausīties, iedziļināties sevī nepietiek laika un seko atrunas un atrunas un vēlreiz atrunas! Bet, …. Klausās, dzird, meklē ceļus, māk gaidīt tie, kuri grib to, kas ir tā vērts, nevis, kas ir viegli un ērti, cilvēki, kuri grib būt sava labākā versija, kā Inga saka, būt tādam, kādu pats Dievs mūs sūtījis uz Zemes. Un to nevar izdarīt ātri, ērti, vienmēr visiem visu darot pa prātam, paklausot draugam, vai pat sev ļoti nozīmīgam cilvēkam. Bet to var un to izdarīs tie, kuri meklēs, mācēs no katras savas dzīves mācību stundas paņemt labāko un mācīsies šķirot atkritumus no pērlēm! Kā saka, “Viss man ir atļauts, bet ne viss man der, viss man ir  atļauts, bet ne viss mani ceļ”.

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā  Eiropas Sociālā Fonda  projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).  

Rakstu sagatavoja Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?” vadītāja Inga Bite.

Kategorija(s): Projekti

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.