“Pastkastīte – sirds kastīte”

Sveiki Spīdolas radošie skolēni! Mākslas stundu ietvaros, attālināti, karantīnas laikā uzsākam mākslas akciju “Pastkastīte – sirds kastīte”.

Akcija mūsu skolā norisinās mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti” ietvaros. Šogad “BILŽU BIROJA” rīkotais Latvijas senākais mākslas un mūzikas festivāls “BILDES” svinēs savu 35 gadu jubileju.

Lūk saņēmām vēstījumu no festivāla “BILDES” rīkotājas Tijas Auziņas:

“Festivāls “BILDES” kopš 1985. gada apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu visdažādāko žanru un stilu mūziķus, iepazīstina klausītājus ar Latvijas mūzikas aktualitātēm, tieši festivālam sagatavotiem projektiem, kā arī rosina mūziķu jaunradi tēlotājmākslā. Festivāla ietvaros tiek veidotas arī izstādes par noteiktām tēmām.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Paliekot mājās un sakopjot savas mājas un dārzus, ņemsim rokās ne tikai grābekļus, lāpstas un ķerras, bet arī otas un krāsu bundžas un radoši mākslinieciskosim un personalizēsim savas pastkastītes! Sarīkosim pavasara talku un mākslas dienas savā pagalmā! Atjaunosim novecojušās vai darināsim jaunas, funkcionālas pastkastītes no mājās pieejamiem materiāliem!

Ideju par pastkastīšu mākslinieciskošanu, domājot par vēstuļu sūtīšanas un saņemšanas burvību, festivāla “BILDES” dalībnieki (mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni) īstenoja pērn, kad piešķīra tām jaunu, neierastu veidolu. Izstādes darbi un pašu mākslinieku emocijas mūs tik ļoti iedvesmoja, ka vēlamies aizsākto tēmu turpināt arī “BILŽU” jubilejas gadā un radīšanas prieku nodot tālāk visai Latvijai.

Lai PRIEKS vairo PRIEKU!”

PAR AKCIJU

Pastkastītes mākslinieciskošanai var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu u.c.

Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.

Iedvesmai neliels atskats uz izstādes tapšanu “BILŽU 2019” vasaras nometnē – http://ejuz.lv/6amq

Spīdolieši savas idejas pastkastīšu veidošanā īstenoja jau 2012. gadā – https://failiem.lv/u/pvsazk9b?fbclid=IwAR3B2L1Y1qJaS77jWPXkazwmkOfKPINb5mcekn843W6rF97Ent5HFva7hW4

Lai piedalītos akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti”, mākslinieciskojuma autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 2020. gada 10. septembrim nosūta uz e-pastu pastkastites@bildes.lv, vēstulē norādot:

  • darba autora/-u vārdu, uzvārdu;
  • vecumu;
  • pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi;
  • darba nosaukumu;
  • īsu stāstu par pastkastītes mākslinieciskošanas ideju.

Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai “BILŽU BIROJS” varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.

Akcijas laikā un pēc tās noslēguma “BILŽU BIROJS” apkopos iesūtīto darbu fotogrāfijas. Interesantākie darbi tiks publicēti festivāla “BILDES” virtuālajā galerijā mājaslapā www.bildes.lv un festivāla sociālajos tīklos.

Kopā ar festivāla “BILDES” mākslinieku žūriju tiks izvērtēti iesūtītie darbi. Interesantāko iesūtīto darbu autori uz vēstulē norādīto pastkastītes atrašanās vietas adresi saņems “BILŽU BIROJA” pateicības rakstus – apliecinājumu par “BILŽU” neklātienes dalībnieka statusu. Ne mazāk kā 10 žūrijas izvēlētu darbu autoriem tiks piešķirtas veicināšanas balvas.

Pēc iesūtīto darbu skaita un norādītajām adresēm tiks noteikti akcijas aktīvākie novadi un pilsētas.

Nolikums un cita informācija par akciju “BILŽU” mājaslapā – www.bildes.lv.

Aicinu akcijā piedalīties arī skolotājus un tehnisko darbiniekus, radus, draugus un kaimiņus!

Apgleznosim un atjaunosim savas pastkastītes! Rakstīsim savējiem karantīnas laikā! Sūtīsim spēka sveicienus! Atbalstīsim un uzmundrināsim!

Lai mūsu pastkastītēs vienmēr tikai labas ziņas un patīkami pārsteigumi!

Skolotāja Dace Lejēja

Kategorija(s): Konkursi

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.