“Skolas soma”

Projekta “Skolas soma” ietvaros nolēmām doties mācību ekskursijā uz Bausku. Pirmais galamērķis bija Bauskas motormuzejs, kas ir lielā Rīgas motormuzeja filiāle.  Šeit iepazināmies ar spēkratu vēsturi no 1920.-1990.gadam, uzzinājām to, ka lielākās auto ražotājvalstis ir Vācija, Amerika, un ka arī tās ekonomiskās krīzes laikā spēja apvienoties, lai turpinātu ražot auto. Tāpat aizķērās stāsts par PSRS laika auto. Protams, arī mūsu vietējās RAF rūpnīcas pēdējie unikālie modeļi, kas netika sākti ražot, jo rūpnīca bankrotēja, ir sastopami šeit.

Bauskas motormuzejs piedāvā arī aktīvas un izzinošas darbnīcas gan ar ķīmijas, gan ar fizikas piesitienu. Šoreiz izvēlējāmies, it kā ļoti atbilstošu šim laikam, tēmu: Vēja ģenerators.

Tā kā skolēnu grupas tomēr mēdz būt lielas, tad šeit ir unikāla iespēja klasi sadalīt uz pusēm, un vienlaicīgi iet ekskursijā ar gidu un iepazīt retro, bet otra puse darbojas darbnīcā. Pēc stundas abas komandas apmainās vietām. Katra nodarbe aizņem vienu stundu. Ideāli-stundu klausāmies, esam uzmanīgi, koncentrējamies, bet otrā daļā savstarpēji komunicējam komandās un veidojam vēja ģeneratora spārnus un testējam tos ar dažāda stipruma vēja plūsmu. Un uzvar labākā modeļa izveidotājs!

Protams, pēc divu stundu pavadīšanas telpās ir tik labi izskrieties, un kur vēl labāk kā izpētot Bauskas pils aizsargvaļņus, Mūsas upes krastus un dolomītatsegumus. Tieši šeit, atrodoties starp abām upēm, viss šķiet tik pašsaprotami-pilnīgi noteikti dažādo gadsimtu smalko ļaužu rezidence viennozīmīgi nav bijusi tikai rezidence, bet stratēģisks militārais cietoksnis. Par tiem laikiem stāsta gan neatjaunotā daļa, kas ir vienīgais ugunšaujamo ieroču lietošanai celtais Livonija ordeņa cietoksnis, gan varenie vaļņi abu upju krastos.

Turpinām ekskursiju dodoties pastaigā gar Mēmeles upi, kur izveidota neliela dabas taka. Pēdējais apskates objekts ir Bauskas rātsnams. Mūsu galvenais mērķis šeit ir uzzināt par tā laika mērvienībām, sasaistīt tās ar tautasdziesmās dzirdētajām, ar mūsdienu mērvienībām un matemātiski pārveidot. Rātsnamā nosverot iegūstam sertifikātu.

7.v klase

Kategorija(s): Projekti, Skolas soma, Vid. aktivitātes

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.