Aizraujošā spēlē aicina jauniešus iepazīt profesiju daudzveidību

Profesijas-durvis-VIAAKarjeras nedēļai tuvojoties, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sociālajā tīklā Draugiem.lv ir izveidojusi interaktīvu un aizraujošu spēli “Atver profesiju durvis”. Sākot ar 14. septembri, tā jauniešus iepazīstina ar profesiju daudzveidību, izceļot specifiskās zināšanas, prasmes un personības īpašības, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos dažādās profesijās.

“Jauniešu priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi, iztrūkstot zināšanām par pienākumiem, ko veic konkrētu profesiju pārstāvji. Jaunieši ne vienmēr zina, kāda izglītība nepieciešama profesijā strādājošajiem. Mēs radījām šo spēli ar sacensības elementiem, lai jaunieši interaktīvā veidā iepazītu profesijas un uzzinātu par tām ko jaunu,” atklāj VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Spēle veidota divos līmeņos. Pirmajā līmenī dalībniekiem ir jāatver astoņas profesiju durvis, uzminot profesiju pēc sniegtā apraksta. Savukārt otrajā līmenī jauniešiem būs jādodas uz Karjeras nedēļas pasākumiem, lai uzzinātu unikālo kodu, ko ievadīt spēlē, tā iegūstot papildu punktus. Aktīvākajiem un veiksmīgākajiem spēlētājiem būs iespēja saņemt vērtīgas balvas.

Digitālā spēle „Atver profesijas durvis” vietnē www.draugiem.lv/viaa būs pieejama no 14. septembra. Spēles otrais līmenis būs atvērts no 7. oktobra.

Karjeras nedēļa Spīdolas ģimnāzijā

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Līdzīgi kā pērn, arī šogad karjeras nedēļā Spīdolas ģimnāzijā tiek plānotas tikšanās ar vecākiem, lai uzzinātu par viņu dažādajām profesijām, organizētas tikšanās ar zināmiem panākumus guvušiem cilvēkiem, lai noskaidrotu viņu karjeras līkločus, un rīkotas ekskursijas uz uzņēmumiem. Plašāka pasākumu un aktivitāšu programma būs pieejama vēlāk, tāpēc aicinām sekot līdzi aktuālai informācijai.

Kategorija(s): Karjera

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.