„Gribu iet uz bibliotēku!”

orkestris„Gribu iet uz biliotēku!” bija pasākums visiem cītīgajiem lasītājiem. Bērni un skolotāji no visas Latvijas pulcējās Rīgā, laukumā pie Rātsnama. Pulcējoties bija iespēja vērot citu sarūpētos tērpus, velosipēdistu uz 5 metrus augsta vienriteņa, kaskadieri kurš vicināja ķēdes ar degošām lodēm galos, kā arī ielu iluzionosti kura sēdēja gaisā pie zemes pieskaroties tikai ar spieķi. Laukuma stūrī pie Pētera baznīcas bija iespēja nofotografēties un saņemt gatavas bildes. Lai gājienā visi ietu noteiktā secībā nevis lielā juceklī katram novadam bija izveidots savs pasaku tēls: Zemgalei – Sprīdītis, Kurzemei – Baltais kaķītis, Latgalei – Zīļuks, Vidzemei – 2 Velniņi, Rīgai un Pierīgai – Tobiass.

spriidiitis zilaa sieviete

Mūsu (skolēnu) uzdevums bija pārtapt savā iemīļotākajā pasaku tēlā. Gājienā piedalījās vairāk nekā 30 Pepijas Garzeķes, aptuveni 10 Sarkangalvītes, Sniegbaltītes, pirāti, raganas, princeses un velniņi.

Pēs karaļa uzrunas orķestra pavadībā, savus stāstus no konkursa ‘’ Kā atmodināt Saulcerīti? ‘’ nolasīja 5 bērni no katra novada, un tika kronēti 2 prinči un 3 princeses. Bērnu rakstītos stāstus var atrast grāmatā ‘’Atmodināt Saulcerīti’’. Pēc tam orķestra un televīzijas kameru pavadībā mēs devāmies pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili, kur mums bija jāpadzen melnais krauklis.

garaa pupaMums bija iespēja aplūkot visu Nacionālo bibliotēku un katrā stāvā bija dažādi, interesanti un visiem vecumiem piemēroti uzdevumi. Pirms koncerta, ar dzejoļu un gribasspēka palīdzību, mēs izaudzējām Garo pupu 3 stāvu augstumā.

Fragmentus no pasākuma varēja redzēt 08.09.2014. TV3, LNT ziņās un arī TV kanālos LTV1 un LTV7.

Sagatavoa Anete Bērziņa 9.soc

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.