10.kom seminārā!!!

01

6.novembrī, mums 10.kom klases skolēniem, bija lieliska iespēja  piedalīties seminārā, kurā tika izklāstīts par to, kā var kļūt par veiksmīgu uzņēmēju, kādām jābūt veiksmīga uzņēmēja īpašībām un vēl daudz kas par un ap šo tēmu. Šo semināru mums vadīja lektors Claudio Andres Rivera(no Argentīnas), Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas akadēmiskais directors.

Ko īsti mēs šajā seminārā darījām un kā viss notika… Šis seminārs aizsākās ar jautājumu- kurš īsti no mums vēlas kļūt par uzņēmēju. Kādēļ vēlās un kādēļ nevēlas par tādu kļūt. Un, vai mums ir bijusi saskarsme ar uzņēmējdarbību, t.i.  vai esam veidojuši skolā mācību firmas un kāda bija mūsu pieredze. Tātad, šis seminārs aizsākās ar dažādām debatēm. Tālāk sekoja komandas darbs. Mums bija jāsadalās komandās (5-7 cilvēki) un savā starpā jēdebatē par to, vai ir pareizi uzdrīkstēties un mēģināt. Kā arī, viens labs citāts no šīs dienas- “Ciest neveiksmi ir grūti, bet sliktāk ir nekad nemēģināt.”

Pēc grupu darba sekoja neliela lekcija, bet pēc tās mums katram bija jāizpilda “Temperamenta tests”, pēc kura mēs varējām noteikt savu cilvēka tipu. Bija četri tipi, pēc kuriem mūs sadalīja savu tipu grupās un katru tipu paskaidroja padziļinātāk. Kad mums izklāstīja par katru tipu, mūs sadalīja haotiskās grupās, lai katrā grupā būtu dažādu tipu cilvēki, jo kā mums teica- esot komandās kopā ar dažādu tipu cilvēkiem, viņiem ir grūtāk saprasties, bet šādi rodas visoriģinālākās idejas.

Pirmais grupu darbs bija izveidot no mums dotajiem materiāliem maketu mājai. Izklausās vienkārši? Tā nu tas nebija, jo mums bija doti dažādi nosacījumi, kādai šai mājai ir jāizskatās, kā arī ierobežoti materiāli. Lai gan sākumā nespējām izdomāt un vēlāk pat vienoties par to, kā šo maketu veidosim, beigu beigās rezultāts sanāca labāks nekā gaidīts. Visām grupām mājas bija izdevušās lieliski, kā arī izpildīti visi nosacījumi. Pēc šī darba katrai grupai bija savs veikums jāprezentē.

Nākamais, kas grupām bija jādara-  jādomā dažādas idejas ko reāli varētu realizēt. Lai gan sākumā mūsu grupai nebija nekādu ideju, pēc tam tās sāka parādīties. Mums tās vajadzēja pierakstīt un vēlāk izvēlēties vienu, kura mums šķiet vislabākā. Kad tas bija izdarīts, bija jāuzraksta uz lapām un jāpamato mūsu idejas nepieciešamību un kādēļ tā būtu konkurētspējīga. Pēc šī darba grupas apmainījās ar lapām un katrai komandai nācās kritizēt citu idejas, kā arī kaut ko ieteikt. Kad tas bija izdarīts, katra komanda izlasīja pārējo komandu kritiku un ieteikumus savai idejai un pēc šī, pašās beigās mums bija jāprezentē mūsu ideja. Tā nu pagāja mūsu seminārs, pēc kura mūsu klasei ir ļoti labas atsauksmes.

Sagatavoja Monta Rācenāja un Anna Sidorova 10.kom

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.