Ēnu diena.

Katru gadu tūkstošiem skolēnu ir dota iespēja attīstīt savu redzesloku, doties savas nākotnes karjeras meklējumos un atrast savu dzīves aicinājumu. Skolēni dodas ēnu dienā. Tad, kas īsti ir ēnu diena? Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums.  Ēnu dienas laikā skolēni atrod un apmeklē kādu noteiktu darba vietu un vismaz 4 stundas vēro ēnu devēja darbu un pienākumus. Ēnu dienas galvenais mērķis ir veicināt skolēnos radošo potenciālu un uzņēmēj spējas.Ēnu diena ir ļoti krāsains dzīves piedzīvojums, ikvienam skolēnam ir dota iespēja ēnot tieši to profesijas pārstāvi, kurš pēc viņu domām ir pats labākais savā amatā. Ja tevi nebaida brauciens uz Rīgu, un Jelgavā īsti nevari atrast pareizo ēnojamo, tad  šogad ir ekskluzīva iespēja mūzikas gardēžiem , ir iespējams ēnot latviešu ekstravaganto popmūzikas izpildītāju Aiju Andrejevu jeb Aišu. Sporta mīļotājiem – šogad ir dota vienreizēja iespēja ēnot ielu basketbola apvienību STREETBASKET. Uz šīm un vēl daudz citām vietām var pieteikties līdz 7. februārim zemāk minētajā interneta vietnē – www.eklase.lv. Lai pieteiktos ir jāiesūta savs CV un motivācijas vēstule, jo ja uz vienu vietu būs pieteikušies vairāki skolēni, tad vietu iegūs tas, kurš pārliecinošāk būs uzrakstījis, kāpēc tieši viņš grib ēnot šajā vietā. Protams, izvēles iespējas ir visdažādākās, šogad vienas no populārākajām ēnu devējām ir tieši skolas, piemēram, Ventspils Mūzikas vidusskola un Rēzeknes augstskola. Arī mūsu pašu Jelgavā ir vietas, kur pieteikties ēnošanai, arī Jelgavas uzņēmumi ir parūpējušies par to.  Ja vēlies ēnot Jelgavā, šeit būs dažas vietas, kur to darīt :
•    Jelgavas pilsētas dome
•    Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs
•    Jelgavas pilsētas pašvaldības policija
•    Jelgavas Zinātniskā bibliotēka
•    Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
•    Bērnu sociālās aprūpes centrs u.c
Tās nebūt nav vienīgās vietas, kur jaunieši var doties ēnot, ar sīkāku informāciju un vietu aprakstu varat iepazīties šeit – http://www.sib.jelgava.lv/index.php?id=8396 , kā arī – http://www.enudiena.lv/
Ēnu diena visnotaļ ir pieredzes bagāta diena. Apmeklējot ēnu dienu skolēni paplašina redzes loku, iegūst vēlmi vairāk sasniegt un uzdrīkstēties, aptvert saistību starp izglītību un karjeru, un atrast savu nākotnes aicinājumu, savu īsto un vienīgo profesiju. Iesaku visiem piedalīties šajā pasākumā, visiem meklēt ceļu pa savām nākotnes un profesijas kāpnēm, tādēļ nesēdiet mājās, bet gan ejiet ēnot, tā nenoliedzami ir lieliska pieredze un lietderīgi pavadīta diena.

Sagatavoja : Nauris TImofejevs 11. Kom
Palīdzēja : Artūrs Liflands 11. Kom

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.