Viesošanās Zviedrijā projekta “Jelgava– Visbija” ietvaros

_DSC0134a

Iepriekšējā nedēļā skolā varēja sastapt par vienu klasi mazāk. Kāpēc? Tāpēc, ka 11. kom. klase kopā ar skolotājām – Intu Jorniņu un Ilonu Sprici –  bija devusies nedēļu ilgā braucienā uz Zviedriju projekta ‘’Jelgava – Visbija’’ ietvaros. Tur mūsu skolēni ne vien iepazinās ar ikdienu zviedru skolā, Richard Steffengymnasiet, bet arī piedalījās Gotlandes nacionālajā skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņā, kur guva ļoti vērtīgu pieredzi.

Brauciens sākās jau agrā svētdienas rītā, kad bija paredzēta izlidošana uz Stokholmai tuvo Ārlandas lidostu. Pirmajā dienā skolēniem tika dots sešas stundas ilgs brīvais laiks Zviedrijas galvaspilsētā, bet pēc tam nācās mērot trīs ar pus stundu ilgo ceļu ar prāmi līdz galamērķim – Gotlandes salas lielākajai pilsētai Visbijai. Otrās dienas rītā norisinājās tikšanās Visbijas skolā, kur tika izskaidrots visu nākamo dienu darba grafiks kā arī norisinājās ekskursija pa skolas ēkām pašu zviedru skolēnu vadībā, bet vakarā mūsu skolēnus, kuri tika sadalīti pa grupiņām, zviedru audzēkņi uzņēma savās mājās. Nākamā diena tika veltīta, lai pienācīgi sagatavotos gaidāmajam tirdziņam. Tika veidoti dažādi plakāti par Jelgavu un mūsu skolu, kā arī veikti pēdējie uzlabojumi firmu stendiem.

_DSC0386a _DSC0031a

Ceturtajā dienā piecu stundu garumā Visbijas izstāžu zālē norisinājās tirdziņš. Mūsu Zviedrijas projekta partneriem tas bija firmu fināla atlases pasākums, kuram viņi bija gatavojušies visu gadu ar pilnu nopietnību. Šī bija iespaidiem visbagātākā dienā visa brauciena laikā, jo varēja vērot zviedru skolēnu mācību uzņēmumu pieeju tirdziņam. Katrai firmai bija ļoti veiksmīgi izstrādāts stends, bet dažas no tām pat piedāvāja dažādas loterijas vai citus bonusus apmeklētājiem. Vairākas firmas izcēlās ar interesantām un ambiciozām idejām. Tā, piemēram, puišiem no ‘’Expansion’’ ir vēl neredzēta ideja – izsekošanas ierīce, ar kuras palīdzību var atrast, piemēram, savu pazudušo naudas maku. Lai ražotu šādu produktu ir nepieciešami prāvi naudas līdzekļi, tāpēc puiši tirdziņa laikā mēģināja atrast sev investorus. Firma ‘’Så gott som Gotland’’ ir lielisks piemērs tam, cik veiksmīgi var apvienot hobiju biznesa idejā. Meitenes ir izveidojušas savu pavārgrāmatu, kurā ir tikai Gotlandes restorānu receptes. Tirdziņā apgrozījās daudz cilvēku, starp kuriem bija vairums arī mūsu firmu klientu, tāpēc mūsu skolas firmas varēja būt apmierinātas, jo ar pārdošanu veicās ļoti labi.

Pēdējā dienā pirms mājupceļa 11. kom. gaidīja lekcija par mārketingu un vēlāk arī ekskursija Gotlandes Universitātē. Vēl pirms lekcijas neviens negaidīja neko interesantu, taču pēc tās daudzi skolēni nespēja slēpt sajūsmu par to, cik noderīga tā ir bijusi. Universitātes profesori ar ļoti interesantiem salīdzinājumiem viegli izskaidroja dažādas ar ekonomiku saistītas lietas. Dienas izskaņā notika atvadu pasākums, kura ietvaros kopā ar zviedru skolēniem tika spēlēts boulings un ēsta pica, bet pēc tam jau nācās kravāt čemodānus, jo jau nākamajā rītā agri gaidīja tālais mājupceļš.

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.