Taizemes skolotāji viesojas mūsu skolā

20100412154425-IMG_4718p_pasniedzeji_no_taizemes_spidolas_gimnazija_120410 «Mūsu skolēniem stundas sākas pulksten 7.45 un rit līdz 16, 16.30. Pēc tam daudzi izvēlas papildnodarbības, jo, lai iekļūtu augstskolā, jāiztur pamatīga konkurence. Audzēkņiem uzdod arī daudz mājas darbu. Latvijā jaunieši šķiet brīvāki – nāk uz skolu pulksten 9 un ātrāk dodas mājās. Mums vajadzētu to pārņemt,» smej angļu valodas skolotāja Votčeri Sarikabutra no Sarapi Taizemē, kura kopā ar saviem 11 kolēģiem pirmdien un otrdien viesojas Jelgavā.

Taizemes izglītības darbinieku delegācija pirmdien apmeklēja Spīdolas ģimnāziju – vēroja kultūras vēstures, bioloģijas un angļu valodas stundas, iepazinās ar 11.komercklases mācību firmu darbu, priecājās par tautas deju kolektīva priekšnesumiem, kā arī atbildēja uz skolēnu un pedagogu jautājumiem, kā skološanās rit tālajā austrumu zemē, kur mājo 66 miljoni iedzīvotāju.

Ciemiņi stāsta, ka viņu skolēniem ne tikai vairāk jāmācās, bet arī, piemēram, jānēsā formas tērpi, skolā aizliegta kosmētika, bet pirms stundu sākuma jānodzied himna. Lielais brīvlaiks Taizemē ilgst no marta līdz maijam, bet vienā klasē mācās  40 līdz 50 audzēkņu, kas gan stipri apgrūtinot grupu darbu. Citādi izglītības sistēma abās valstīs esot līdzīga, atzīst V.Sarikabutra, piebilstot, ka viņas skolā 1100 audzēkņu izglīto 60 pedagogu.

Pirmdien skolotāji un direktori no Taizemes viesojās arī Jelgavas Izglītības pārvaldē un Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā, savukārt otrdien paredzēts apmeklēt Jelgavas 1.ģimnāziju un Ozolnieku vidusskolu.

Šo vizīti, kuras laikā ciemiņi viesojas ne tikai Jelgavā, bet arī Rīgā, Jūrmalā, Ādažos, Liepājā, Iecavā, Mālpilī un citviet Latvijā, nodrošina biedrības «AFS Latvija» brīvprātīgo izglītības darbinieku pieredzes apmaiņas programma. Organizācija, kuru 1990.gadā aizsāka Izglītības ministrija, vada arī jauniešu apmaiņas programmas. Brīvprātīgā darbiniece Renāte Vīksna stāsta, ka 20 gadu laikā dažādās apmaiņās  devušies ap 500 jauniešu. Apmēram tik pat skolēnu ieradušies arī Latvijā.   

 (no www.zz.lv)

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.