Skolēnu mācību firmu nacionālais fināls pamatskolu grupā

Apsveicam SMF«Atstospīd» (Elīna Grantiņa, Madara Ivanova ), kas piedāvā atstarojošas kurpju šņores, ar iegūto 1.vietu  biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement – Latvija» un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā skolēnu mācību firmu nacionālajā finālā pamatskolas grupā.

Paldies Martai Šaliņai un Elīnai Apsītei par skolēnu sagatavošanu pasākumam.

 

20100409165834-IMG_4032p_skolenu_firmas_PIC_090410

Simpātiju balvas ieguva

Jelgavas Reģionālā Pieaugušo izglītības centra- SMF Maggre (Olafs Aploks, Vladlens Portnojs)

LLU –SMF Ecological solution (Gundega Mūrniece, Kristīne Vaižule, Aleksandra Predibailo  ), DeKa Lelde Bāra, Diāna Ļisova, Zane Ostrovska )

Swedbank- SMF«Atstospīd» ()Elīna Grantiņa, Madara Ivanova

Biedrības„Vecāki Jelgavai”- SMF Ecological solution (Gundega Mūrniece, Kristīne Vaižule, Aleksandra Predibailo  )

Veiksmīgi piedalījās arī SMF AgnElī (Agnija Lazdiņa, Ieva Elīza Krišāne), SMF Rozā pērle (Laura Reinholde, Megija Makarova),SMF Alksnītis (Edgars Apermanis, Oskars Drozdovs), SMF Saliec to (Dāvis Platais, Kristaps Kupfers), SMF Arual (Laura Timrijeva, Laura Riekstiņa)

20100409165833-IMG_4026p_skolenu_firmas_PIC_090410

20100409165827-IMG_3999p_skolenu_firmas_PIC_090410 20100409165831-IMG_4019p_skolenu_firmas_PIC_090410

Jelgavas reģionālajā pieaugušo izglītības centrā noslēdzies biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement – Latvija» un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais skolēnu mācību firmu nacionālais fināls pamatskolas grupā, kurā 1.vietu ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas uzņēmums «Atstospīd», kas piedāvā atstarojošas kurpju šņores. Savukārt 4. – 6.klašu grupā 3.vietā ierindojās «Gidi.lv» no Garozas pamatskolas.

Pasākumā «Mazais biznesmenis» prasmes ražot un piedāvāt savu produkciju demonstrēja 24 labākās pamatskolēnu mācību firmas no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Īslīces, Iecavas, Rīgas Juglas, Mārupes un Kuldīgas centra vidusskolām, un Garozas pamatskolas. Jaunie uzņēmēji piedāvāja dažādus aksesuārus un rotas lietas, vaska sveces, relaksējošas bumbiņas, aromātiskus maisiņus, magnētus un interjera priekšmetus, kā arī pakalpojumus – diskotēku rīkošanu, pirmsskolas vecuma bērnu apmācīšanu, auklīšu pakalpojumus un citus.

«Mēs savu firmu veidojām ar domu, ka pasaulē sieviešu ir vairāk nekā vīriešu. Piedāvājam auskarus, ņemot vērā kultūras, modes, stilu un vecumu dažādību,» stāsta firmas «Deka» pārstāves no Spīdolas ģimnāzijas Zane Ostrovska un Lelde Bāra, izrādot arī tirdziņos un citos pasākumos iegūtos diplomus. Tie pelnīti ne tikai par piedalīšanos, bet arī par labāko reklāmu un teicamākajām pārdošanas spējām.

Skolēnu mācību firmu finālu viskuplāk pārstāvēja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas audzēkņu uzņēmumi (deviņi). Šo darbu pamatskolas grupā izglītības iestādē koordinē 11.klases skolniece Marta Šaliņa.

«Gatavojoties pasākumam, gāja visādi, bet patlaban skatos un priecājos par rezultātu – jaunieši patiesi ir centušies. Konkursā piedalās 8.klases bērni, kuri mācās komercklasē un apmeklē pulciņu «Jaunais uzņēmējs». Ar viņiem tiekamies katru nedēļu, skolēni mācās rakstīt biznesa plānus, atskaites un protokolus,» stāsta Marta, atklājot, ka pērn iznākusi viņas veidotā rokasgrāmata, kurā var gūt iemaņas biznesa plānu rakstīšanā.

«Mēs augstu novērtējam, ka Jelgavā ir tik daudz skolēnu mācību firmu atbalstītāju. Šī ideja ir ļoti teicama, jo skolēnos attīsta domāšanu un redzējumu, kā arī veicina izpratni par dažādām aktivitātēm – kā veidojies tirgus, kā jāreģistrē firma un jāgatavo pārskati. Tas noteikti ir liels atbalsts, ja viņi savā dzīvē sāks uzņēmējdarbības gaitas,» pauž LIAA projektu vadītāja Inguna Zariņa.

Uzvarētāji saņēma arī iespēju piedalīties Nacionālajā skolēnu mācību firmu finālā, kas notiks 23.aprīlī Rīgā.

( No Zemgales Ziņas mājas lapas)

Kategorija(s): Bez tēmas

Nav komentāru

Komentāri šim ierakstam ir slēgti.